Herkesle iyi olan insan tipi

Herkesle İyi olan insan tipi …
Ya fikrini söylemekten korkup herkesi onaylar, ya da bilerek ve isteyerek herkese “seni de seviyorum, seni de” diye yalan söylerler bu insanlar.Bu tipler genelde “politik” olabilmenin kitabını yazmışlardır. Birkaç farklı yüzle , herkese aynı davranabilmenin ustasıdırlar. Herkese aynı “ay canıım” sevimliliği, “ben herkese, her fikre saygı duyarım” sahtekarlığı ve olmazsa olmaz bir gülümseme. Herkese gülümserler bu insanlar, istisnasız. Ve dikkat edin, kime sorarsanız sorun, “aa çok şekerdir, çok içten cana yakın ,çok düzgün ,çok mütevazi şu bu” gibi ortalama “cicili bicili “yorumlar duyarsınız. Herkes aynı tanır bu insanı, kimse birbirinden farklı bir şey söylemez.
Bazen onaylanma ihtiyacı, bazen reddedilme korkusu ,bazen “her an her yerden kaz gelebilir, tavuğu esirgemeyelim” hesapçılığı, ya da kişilik bozukluğundan aklıma gelmeyen, benim akıl edemediğim bin türlü başka sebebi vardır ..
Haa kimsenin kulağına gitmeyeceğinden emin olduğu dost meclislerinde herkes hakkındaki fikirlerini söylemiyor mu, söylüyor. Ne yalancılığını,hatta ne ahlaksızlığını, ne keşliğini ne sapıklığını bırakmadığı insanlarla ertesi günü yine cilveleşiyor, şakalaşıyor, onlar için “ayy dünya tatlısı bir insan” olmaya devam ediyor.”sessiz atın çiftesi pek olur” demiş ya atalarımız ,yabancıların ataları da demiş bunu; “it’s always the quiet ones” diye. Annem de benzer bir laf ederdi, “herkesle iyi olandan kork” diye. Kimse herkesle iyi olamaz çünkü. Ya acayip manipülasyona müsait omurgasız bir tiptir, ya da etkili konuşma uzmanı oldukları için herkesi çok güzel manipüle edebilen biridir. Bu tür insanlar uzak durulası, koşarak kaçılası, Allaha yakın bana uzak olası insanlardır mümkünse….

meltemakin tarafından yayımlandı

Hayatın içinden geçip giderken herkesin bıraktığı izleri takip etmeyen , kendi yolunu kendisi bulmaya çalışan birisiyim. Bana bu yolda eşlik eden , peşimden gelen herkese minnettarım🙏 1973 İzmir doğumluyum.Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği, İngilizce ve Anadolu üüniversitesi Adalet bölümlerinden mezun oldum.Halen Atatürk Üniversitesi Sosyoloji ve İstanbul Üniversitesi Uluslarası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümlerinde öğrenciyim.İzmir Güzelbahçe’de yaşıyorum ve İngilizce öğretmenliği yapıyorum. Kitap okumayı,seyahat etmeyi, fotoğraf çekmeyi , doğa sporları yapmayı ve yazmayı seviyorum. Evliyim ve iki çocuğum var . Ruhumun Aynası’na hoşgeldiniz🙏

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: